aktualności

Międzynarodowe kursy IRATA w Warszawie

O organizacji: IRATA to międzynarodowa organizacja zrzeszająca osoby zawodowo zajmujące się świadczeniem usług z zakresu bezpiecznej pracy na wysokości oraz szkoleń.Na chwilę obecną zrzesza ponad 100 000 osób oraz około 400 firm.Uprawnienia IRATA honorowane są praktycznie na całym świecie.O szkoleniu:Czas trwania - 5 dni + 1 dzień egzaminu (łącznie 6 dni po 8 h dziennie).Szkolenie na poziom L1 skierowane jest do wszystkich osób rozpoczynających swoją karierę w dostępie…
Czytaj dalej

Ratownictwo wysokościowe, zakres podstawowy - warsztaty w naszym centrum

24 marca w naszym centrum szkoleniowym zaroiło się o strażaków z różnych części Polski. Zarówno ochotników jak i tych zawodowych. Stało się tak za sprawą warsztatów, które zorganizowaliśmy.                                                    Warsztaty dotyczyły stosunkowo nowego zagadnienia, jakim jest wprowadzenie zakresu podestowego w dziedzinie ratownictwa wysokościowego w Krajowym Systemie Ratowniczo…
Czytaj dalej

Ratownictwo medyczne w trudnych warunkach - warsztaty w formie poligonu

W związku z dużą ilością zapytań podajemy termin kolejnych warsztatów! Warsztaty "Ratownictwo medyczne w trudnych warunkach" obejmuje zagadnienia związane z wykonywaniem Medycznych Czynności Ratunkowych podczas:- działań ratownictwa wysokościowego (SGRW)- działań na gruzowisku (USAR / SGPR)- działań w ciasnych przestrzeniach- działań w warunkach taktycznych (policja, wojsko)- poszukiwań w terenie otwartym (np. policja, GOPR, GPR)- oraz w tzw. innych, "niecodziennych zdarzeniach"Dla kogo:Ratowników medycznych czynnie działających w zawodzie.Zajęcia:95% praktyka / 5% teoria…
Czytaj dalej

Warsztaty dla strażaków - terminy 2017

Warsztaty z ratownictwa wysokościowego w zakresie podstawowym, realizowanego przez strażaków KSRG  Dostępne terminy: 3-5 marca 2017 r.  | BRAK MIEJSC 21-23 marca 2017 r.  | BRAK MIEJSC7-9 kwietnia 2017 r.  | BRAK MIEJSC 21-23 kwietnia 2017 r. 12-14 maja 2017 r. | BRAK MIEJSC 16-18 czerwca 2017 r.      Czas trwania: 3 dni (24 godziny dydaktyczne)   Poruszane zagadania: - Zasady organizacji ratownictwa wysokościowego w ksrg. Zakres…
Czytaj dalej

Ratownictwo medyczne w ratownictwie wysokościowym - warsztaty na Jurze

Ratownicy medyczni, pielęgniarki, żołnierze i strażacy z całej Polski zjechali się do Podlesic na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, na warsztaty "Ratownictwo medyczne w ratownictwie wysokościowym".        Przez dwadzieścia godzin zajęć, uczestnicy mieli okazję wziąć udział w kilku wykładach oraz ćwiczeniach praktycznych, traktujących o ratownictwie medycznym w ratownictwie wysokościowym.           Zajęcia kierowane były głównie do ratowników medycznych pracujących w Zespołach Ratonictwa Medycznego oraz strażaków ze Specjalistycznych Grup Ratownictwa Wysokościowego, ale…
Czytaj dalej

Kursy IRATA wreszcie w Warszawie!

Ukończ międzynarodowe szkolenie do prac na wysokości w sytemie IRATA w naszym centrum szkoleniowym. Termin: 16-20.11.2015 (4 dni szkolenia + 1 dzień egzamin) Szkolenie składa się m.in. z części teoretycznej, gdzie poruszane są zagadnienia związane z pracą na wysokości. Główną częścią jest jednak szkolenie praktyczne, obejmujące techniki stosowane w pracach na wysokości. Ostatni dzień szkolenia to egzamin praktyczny, który jest przeprowadzany przez niezależnego egzaminatora akredytowanego przez IRATAPoziom 1.…
Czytaj dalej

Eventy październikowe...

A w październiku jeździmy z imprezy integracyjnej na imprezę.. robimy mosty, skoki, wspinaczkę, ciorami ludzi po jaskiniach...              
Czytaj dalej

Serwis lamp na Stadionie Narodowym

Po raz kolejny dokonaliśmy przeglądu i serwisu lamp tworzących iluminacje świetlną na elewacji Stadionu Narodowego.        
Czytaj dalej

I po wakacjach

No i po wakacjach...My zakończyliśmy je robiąc tyrolkę dla gości na fajnym pikniku.
Czytaj dalej

Wymiana lamp na Stadionie Narodowym

WYSOKOŚCIÓWKA.org znowu na Stadionie Narodowym. Tym razem nasi technicy wymieniają uszkodzone lampy LED odpowiedzialne za iluminacje na eleweacji stadionu.
Czytaj dalej

Znowu na planie

Takie poranki lubimy! W ostanich dniach mieliśmy okazję zabezpieczać kilkanaście osób z ekipy filmowej podczas pracy na warszawskich dachach.  
Czytaj dalej

Szkolimy strażaków

Zrealizowaliśmy pierwsze szkolenie dla strażaków ochotników w ramach nowego programu szkoleń z dziedziny ratownictwa wysokościowego w zakresie podstawowym. Szkolenie trwało trzy dni. Po szkoleniu odbyły się trzydniowe warsztaty doskonalące.
Czytaj dalej

Shell - Safety Day 2015

W odpowiedzi na zaproszenie Shell Polska, z okazji odbywającego się na jednej z warszawskich stacji Shell, eventu Safety Day 2015, mieliśmy przyjemność zorganizować pokaz ratownictwa w technikach dostępu linowego. Po pokazie można było budować i wspinać się po wieży ze skrzynek po popularnym napoju orzeźwiającym ;)Więcej wkrótce na naszym facebooku.  
Czytaj dalej

Majowy kurs OTDL

Kurs do pracy na wysokości technikami dostępu linowego (w systemie OTDL), odbędzie się w dniach 4 - 8 maja 2015 w Warszawie. Po więcej szczegółów zajrzyj tutaj!  
Czytaj dalej

Zawody Sambar Steel - Czechy

W dniach 22-23.11.2014 w miejscowości Kladno w Czechach, w ośrodku szkoleniowym SINGING ROCK, odbyły się zawody Sambar STEEL w technikach linowych. Uczestnicy zmierzyli się z 3 zadaniami. Pierwsze 10miejsc przypadło w udziale Polakom. Nasza Kasia zajęła 1. miejsce w klasyfikacji kobiet, a Paweł - miejsce 3. wśród mężczyzn.   Gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom! :) Zapraszamy do obejrzenia galerii z zawodów.
Czytaj dalej

Nowy katalog Petzl'a!

Nowy katalog przemysłowy Petzl'a na rok 2015 już dostępny w języku polskim! Możecie obejrzeć go tutaj.
Czytaj dalej

IX Karkonoskie Zawody Wysokościowe Jednostek MON i MSW

10.10.2014 w Kruczych Skałach koło Szklarskiej Poręby odbyły się IX Karkonowskie Zawody Wysokościowe.Brali w nich udział żołnierze i funkcjonariusze jednostek specjalnych z Polski, Czech i Stanów Zjednoczonych. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć .
Czytaj dalej

XIV zawody w ratownictwie wysokościowym, Warszawa 20.09.2014

W dniu 20.09.2014r. na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 7 w Warszawie odbyły się XIV zawody w ratownictwie wysokościowym o puchar Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy.  Do rywalizacji przystąpiło 7 drużyn. Najlepszą z nich okazała się reprezentacja II zmiany JRG 7, drugie miejsce zajęła Jednostka Ratownictwa Specjalistyczneego s12, trzecie - zmiana I JRG7 - gratulujemy! :)   WYSOKOŚCIÓWKA.org ufundowała dla zawodników nagrody rzeczowe, kursy OTDL a także kupony zniżkowe do sklep.wysokościówka.org Ponadto do dyspozycji uczestników, rodzin i znajomych powstała mini "strefa relaksu" z naszymi leżakami :)   Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z zawodów.        
Czytaj dalej

Mistrzostwa świata w siatkówce - jesteśmy na Narodowym

Zespół WYSOKOŚCIÓWKA.org po raz kolejny pojawił się na Stadionie Narodowym w Warszawie.  Tym razem nasze zdanie polegało na rozwieszeniu na stadionie banerów informujących o Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn.   30 sierpnia o godzinie 20:15 reprezentacja Polski siatkarzy rozpoczęła Mecz Otwarcia Mistrzostw przeciwko drużynie Serbii.
Czytaj dalej

Kurs do pracy na wysokości - Warszawa

Kurs do pracy na wysokości technikami dostępu linowego (w systemie OTDL), odbędzie się w dniach 30 marca - 3 kwietnia 2015 w Warszawie. Po więcej szczegółów zajrzyj tutaj!
Czytaj dalej

Petzl Rope Trip 2014, Szwecja

W dniach 29-31.05.2014 WYSOKOŚCIÓWKA.org dotarła do kraju Wikingów, aby zmierzyć się z przygotowanymi przez firmę Petzl konkurencjami podczas zawodów RopeTrip 2014. Zawody odbyły się w centrum szkoleniowym C2 oraz w jednym z budynków w centrum szwedzkiej Uppsali. W klasyfikacji drużynowej (startowało 35 drużyn z całego świata!) przypadło nam 9. miejsce. Kajetan Ginter dotarł do półfinału konkurencji specjalnej „Climb up race”, czyli wyścigu na czas po linie i zjeździe w dół, do której przystąpiło 16 najlepszych osób. Aby obejrzeć zdjęcia z zawodów, zapraszamy do naszej galerii a poniżej udostępniamy pełną wersję filmu Petzl`a   Petzl RopeTrip 2014 [EN] from Petzl professional…
Czytaj dalej

Zurych - Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce

Wieszamy flagi narodowe na stadionie Letzigrund w Zurychu, gdzie w dniach 12-17.08.2014r. odbędą się Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce. Zadanie wymaga użycia technik linowych, flag do rozwieszenia jest 50.      
Czytaj dalej

zawody Grimpday 2014

07.06.2014 - po raz trzeci ekipa WYSOKOŚCIÓWKA.org pojawiła się na zawodach Grimpday, organizowanych w belgijskim mieście Namur.   W zawodach brały udział ekipy z całego świata, głownie zawodowi ratownicy. Dużo się nauczyliśmy, jeszcze bardziej zgraliśmy z sobą. Poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi, ale przede wszystkim świetnie się bawiliśmy. Wróciliśmy z tarczą :) - zajęliśmy wysokie, 8.miejsce. Warto dodać, że co roku pniemy się coraz wyżej ku podium :)   Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.    
Czytaj dalej

Po raz pierwszy na zawodach Grimpday!

 W wielką radością informujemy, że po raz pierwszy w historii międzynarodowych zawodów ratownictwa wysokościowego Grimpday 2012, udział wzięła polska Drużyna. Cieszymy się tym bardziej, iż GRS s12 OSP Ursus zajęła całkiem niezłe, bo 10 miejsce. Wyżej sklasyfikowały się grupy zawodowe, głównie z Francji i Belgii, które na zawodach nie są pierwszy raz. Gratulujemy zawodnikom, a trochę też sobie, bo mieliśmy w tym malutki udział :)    
Czytaj dalej

Ścianka wspinaczkowa na pikniku Bezpieczne Wakacje

  20.07.2013 braliśmy udział w pikniku Bezpieczne Wakacje, na warszawskim Żoliborzu. Przygotowaliśmy atrakcję dla dzieci - wysooooką ściankę wspinaczkową!  
Czytaj dalej

Pierwszy kurs OTDL w Poznaniu

  W poniedziałek, 29 lipca, zakończył się pierwszy w Poznaniu kurs OTDL. Szkolenie miało miejsce w Centrum Wspinaczkowym Krajalnia. Cieszymy się z pozytywnych wyników egzaminu oraz nowo rozpoczętej współpracy z Krajalnią ;)  
Czytaj dalej

Kolejna zmiana zasad organizacji ratownictwa wysokościowego w KSRG, 2013.07.25

  Kolejna zmiana zasad organizacji ratownictwa wysokościowego w KSRG.    W piątek, 25 lipca 2013 r. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej podpisał kolejną wersje zasad organizacji ratownictwa wysokościowego w krajowym systemie ratowniczo – gaśniczym.   Plik pdf z najnowszymi zasadami można pobrać tutaj      
Czytaj dalej

2014.07.14-18 Kurs pracy na wysokości w systemie OTDL

Do kogo kierowanie jest szkolenie?Szkolenie jest wstępem do wszelkich działań związanych z technikami linowymi i stanowi bazę do dalszego rozwoju w kierunku pracy na wysokości. Zarówno w typowej pracy na budynkach, masztach i innych konstrukcjach. Jaki zakres obejmuję szkolenie? Omówienie i przećwiczenie technik związanych z instalacją i poruszaniem się po linach. W tym m.in. wykłady z zakresu prawa i organizacji pracy na wysokości, a także wymogów BHP oraz aktualnych norm (PN-EN). Kompleksowe omówienie i prezentację sprzętu, budowę stanowisk, zjazdy, wychodzenie, pokonywanie przepinek, transfery na linach, wyciąganie, prace na trawersach i powierzchniach skośnych, autoratownictwo oraz inne niezbędne manewry linowe w ramach…
Czytaj dalej

Mistrzostwa Europy we wspinaczce drzewnej

Już niedługo - 30-31.08.2014r. - Świerklaniec, Polska: Mistrzostwa Europy we wspinaczce drzewnej!   Ponad 60 arborystów z całej Europy zmierzy się w 5 konkurencjach podstawowych i zadaniu końcowym. Sponsorem zawodów jest STIHL. więcej informacji: Mistrzostwa Europy       będziecie?    
Czytaj dalej

WYSOKOŚCIÓWKA.org ma nową siedzibę!

Czerwiec 2014r. jest początkiem naszej działalności w biurze przy ul. Hożej 51 w Warszawie.Cały czas się urządzamy, przestawiamy, zmieniamy, przekładamy, przesuwamy.. Staramy się zachować niepowtarzalny klimat starego magazynu, którego część stała się naszą siedzibą.
Czytaj dalej
Wróć do strony głównej